Godziny otwarcia:

Pn-Pt: 9:00-17:00

Sob: 9:00-14:00

Dlaczego mój Iphone nie chce się włączyć – co zrobić?

Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka bardzo szybko znalazły sobie zwolenników na całym świecie. Firma Apple od lat serwuje swoim klientom innowacyjne pomysły, rozwiązania i produkty. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych sprzętów tej marki jest iPhone. Seria, która wystartowała w 2007 roku, cieszy się bardzo dużą popularnością i na stałe wpisała się w ramy obowiązującej popkultury. Smartfony iPhone charakteryzują się świetnym designem, dużą wytrzymałością, ogromnymi możliwościami i przystępnym zarówno dla nowych, jak i zaawansowanych użytkowników interfejsem.

Tak jak każdy smartfon, iPhone również może ulec różnego rodzaju awariom i uszkodzeniom, których efektem jest brak reakcji na przycisk włączenia. Wielu użytkowników na różnych forach internetowych i grupach dyskusyjnych, których dotknął ten problem, zadaje pytanie: “dlaczego mój iPhone nie chce się włączyć? Jako specjaliści od tego typu urządzeń znamy na nie odpowiedź. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Dlaczego iPhone nie chce się włączyć, czyli przyczyny awarii

Odpowiedzi na pytanie: czemu iPhone nie chce się włączyć, może być naprawdę mnóstwo. Ze względu na złożoną budowę oraz różne rodzaje wypadków, tych możliwości jest naprawdę wiele. Spójrzmy sobie na kilka z najpopularniejszych z nich.

Wśród najczęstszych powodów, w których iPhone odmawia użytkownikowi współpracy, najczęściej jest rozładowana do granic możliwości bateria. Kiedy próbujesz włączyć takie urządzenie po prostu nic się nie dzieje – ekran dalej jest czarny i nie pokazuje żadnego komunikatu. Rozwiązanie tutaj jest jednak banalne – wystarczy podłączyć telefon do ładowarki i pozwolić mu się częściowo podładować. Urządzenia Apple są skonstruowane tak, że po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania automatycznie się uruchamiają.

Każdy iPhone wyposażony jest w przycisk włączania/wyłączania, który służy również jako przyciski wygaszania ekranu i blokowania urządzenia. Wraz z eksploatacją tego elementu może niestety dochodzić do jego zużycia i uszkodzeń. Awarie tej części mogą być również następstwem upadku urządzenia z wysokości lub wygięcia obudowy. Efekt jest taki, że w przypadku rozładowania telefonu nie uda nam się go uruchomić, ponieważ jego włącznik jest niesprawny i nie rejestruje tego, że jest wciskany.

Wspomnieliśmy wcześniej o upadkach, które również stanowią jeden z głównych powodów, przez które Twój iPhone może mieć problemy z uruchomieniem. Smartfony to raczej delikatne urządzenia, które nie przepadają za dynamicznym kontaktem z podłożem niezależnie od wysokości. Upadek może doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej, ekranu czy poszczególnych komponentów odpowiedzialnych za prawidłową pracę urządzenia, czego efektem będzie oczywiście brak reakcji na włącznik.

Podobnie sprawa ma się w przypadku zalania, jednak tu jest nieco gorzej. Co prawda, najnowsze modele iPhone są wodoodporne, jednak każdy ma też swoje granice. W przypadku zalania urządzenia może dojść do natychmiastowego zwarcia i spalenia płyty głównej lub uszkodzenia baterii. Zalania bywają jednak zdradliwe – kiedy wydaje się, że wszystko jest ok, okazuje się, że ciecz dostała się w kluczowe miejsca, ale nie spowodowała zwarcia, a wywołała ogniska korozji i telefon przestał działać.

Co zrobić, gdy iPhone nie chce się włączyć po upadku lub zalaniu?

Odpowiedzi na pytanie “co zrobić, jak iPhone nie chce się włączyć” może być tak naprawdę tyle, ile przyczyn takiego stanu rzeczy. Po pierwsze, w przypadku telefonu po zalaniu, należy jak najszybciej odpuścić sobie próby samodzielnego uruchomienia go. Nie wiemy, czy woda wciąż jest w środku i czy nie wywołamy tym wszystkim potężnej awarii. Każda próba włączenia w takiej sytuacji może wywołać spięcia i powypalać elementy urządzenia na płycie głównej. Najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji będzie przyniesienie urządzenia jak najszybciej do profesjonalnego serwisu takiego jak nasz, gdzie przyjrzą mu się specjaliści, ocenią skalę uszkodzeń i starają się przywrócić je do pełnej sprawności tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.