Godziny otwarcia:

Pn-Pt: 9:00-17:00

Sob: 9:00-14:00

iPhone 6 Brak sieci Szukam baseband naprawa

Naprawa usterki iPhone 6 objawiającej się komunikatami Szukam Brak Sieci i nie logowaniem się do sieci GSM. Skutek upadków telefonu i jego wyginania. Naprawa polega na przelutowaniu układu U_BB_RF BASEBAND i naprawie uszkodzonych i pękniętych przelotek. Po wykonanej usłudze telefon poprawnie loguje się do sieci GSM.

Zgłoś naprawę w 2 minuty !

iPhone 6 Brak sieci

Naprawa modułu Baseband w iPhone 6 i innych popularnych modelach nie jest prostym zadaniem, ze względu na wymaganą precyzję podczas pracy specjalisty. Zapewniamy, że korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych narzędzi i jesteśmy doświadczeni w tym zakresie, dlatego zawsze gwarantujemy skuteczną pomoc.

Otrzymujesz komunikat w iPhone 6 o braku sieci po upadku telefonu? Warto włączyć i wyłączyć urządzenie, ponieważ być może chodzi o błąd oprogramowania. Jeśli brak zasięgu nadal występuje, to warto potwierdzić swoje obawy, wpisując kod *#06# w polu wybierania numeru. Jeśli telefon nie wyświetli numeru IMEI, to najpewniej uszkodzony został moduł Baseband. Przez to warto przypomnieć, że w wielu przypadkach można uchronić się przed takimi usterkami korzystając chociażby z miękkich, otwartych etui. Amortyzują one upadki, dzięki czemu możemy uchronić nasze urządzenie przed licznymi uszkodzeniami.

iPhone 6 Baseband – naprawa

Nasz serwis stosuje sprawdzone części. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez telefonu jest niełatwym zadaniem, dlatego zawsze staramy się pracować tak szybko, jak to tylko możliwe, przy zachowaniu odpowiedniej skuteczności. Brak sieci w iPhone 6 może być też spowodowany nieprofesjonalnymi naprawami innych układów. Zawsze korzystaj z pomocy specjalistów! Nasze usługi są pewne, a przy tym po uszkodzone urządzenie może przyjechać kurier – nie musisz wychodzić z domu, żeby oddać telefon do naprawy!

Brak zasięgu w iPhone 6 już nie będzie problemem!

“Szukam” i “Brak sieci” w iPhone 6

 

Komunikat typu “Szukam” “Brak sieci” w przypadku modelu iPhone 6 oraz modeli następujących bezpośrednio po nim to dosyć powszechny problem. Jeśli Twój telefon wyświetla informację o takiej treści, oznacza to, że nie ma możliwości połączyć się z siecią komórkową lub z siecią danych komórkowych. Nie musi to jeszcze zwiastować nic strasznego – czasami powodem jest po prostu słaby zasięg w danym miejscu lub problemy u operatora sieci. Wtedy wystarczy nieco cierpliwości lub zmiana miejsca, by Twój iPhone 6 działał prawidłowo. Może pomóc nawet wyłączenie i włączenie telefonu ponownie. Niestety, czasem jednak problem okazuje się spowodowany poważniejszą usterką – jeśli sieć nie wraca po zmianie naszego położenia, oznaczać to może, że prawdopodobnie uszkodzony został baseband, czyli układ odpowiedzialny za komunikację radiową telefonu.

 

iPhone 6 baseband – co to jest i za co odpowiada?

 

Mówiąc najogólniej, baseband to oprogramowanie sprzętowe dla procesora, który ma za zadanie wykonywać kolejne instrukcje związane z komunikacją radiową wykorzystującą moduł GSM – baseband w iPhone 6 odpowiada więc za połączenie z pakietami GSM, które umożliwiają realizację połączeń głosowych i korzystanie z danych komórkowych. To baseband odpowiada za zdefiniowanie informacji dotyczących możliwej blokady SIM-lock ograniczającej współpracę z operatorem. Jeśli baseband w naszym iPhone 6 uległ awarii i wciąż pokazuje komunikat “Brak sieci” lub “Szukam”, to nie będzie mógł nawiązać połączenia z siecią ani określić swojego numeru IMEI, unikatowego numeru identyfikacyjnego każdego telefonu iPhone. To właśnie układ basebandu jest jednym z najważniejszych elementów smartfona, ponieważ bez niego nie może on realizować swoich podstawowych funkcji. Ponadto, baseband odpowiada za zabezpieczenie telefonu przed ingerencją w system, czyli tak zwany jailbreak. Baseband w iPhone 6 dysponuje także własną pamięcią RAM i EEPROM (jest w niej przechowywany Firmware Modem).

 

Czemu baseband w moim iPhone 6 nie działa? – brak sieci w telefonie

 

Jeśli po sprawdzeniu obszaru zasięgu sieci, ponownym uruchomieniu smartfona, sprawdzeniu aktualizacji, wyjęciu i włożeniu karty SIM oraz zresetowaniu ustawień sieciowych nadal nie możesz połączyć się z siecią, to baseband w Twoim iPhone 6 prawdopodobnie został uszkodzony. Mogło się tak stać na skutek upadku lub wygięcia telefonu. Co więcej, jest to problem sprzętowy, jego źródło nie leży zatem w oprogramowaniu, a w samym urządzeniu i dotyczy wielu modeli iPhone. Oprócz pojawiającego się komunikatu o braku sieci w iPhone 6 nasz telefon nie będzie chciał wykonywać połączeń na numery alarmowe, a także nie pokaże nam swojego numeru IMEI. Aby sprawdzić, czy numer IMEI nam się wyświetli, wystarczy wpisać w ekran wybierania numeru następującą sekwencję klawiszy: *#06# – numer powinien się wyświetlić, jeśli tego nie robi, baseband jest na pewno uszkodzony. W takim przypadku może pojawić się także problem z aktywacją iPhone 6, która często ujawnia się dopiero po aktualizacji systemu. Dlaczego akurat wtedy? Ponieważ smartfony iPhone często potrafią funkcjonować nawet mając uszkodzony baseband i dopiero przy aktualizacji systemu dochodzi do problemów z zapisem lub z komunikacją. Brak możliwości dokonania zapisu programu po aktualizacji systemu sprawia, że układ przestaje funkcjonować i zaczynają się problemy z brakiem sieci i brakiem zasięgu – jednak to nie aktualizacja jest winna, tylko właśnie uszkodzony baseband.

 

Brak sieci w iPhone 6 i uszkodzony baseband – co robić?

 

Tego typu usterka w smartfonach iPhone 6 stanowczo wymaga naprawy, która nie jest jednak prosta, ponieważ układ basebandu charakteryzuje się tym, że jest bardzo skomplikowanym elementem, w dodatku dużym i osadzonym na laminacie płyty głównej o dużym zagęszczeniu elementów po obu stronach. Właśnie dlatego naprawę takiej usterki są w stanie przeprowadzić tylko poważne i doświadczone serwisy, które mogą pochwalić się fachową wiedzą, profesjonalizmem i wykwalifikowanym personelem, ale także odpowiednim wyposażeniem pozwalającym na naprawę układów scalonych. To wszystko, a także atrakcyjną cenę usługi znajdziesz w naszym serwisie – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty naprawy basebandu w iPhone 6.