Godziny otwarcia:

Pn-Pt: 9:00-17:00

Sob: 9:00-14:00

iPhone 7 7 Plus 8 8 Plus Baseband Brak Sieci Szukam Brak zasięgu

Baseband odpowiada w telefonach tej generacji za układ radiowej komunikacji. Jeżeli zostanie on uszkodzony, to wówczas użytkownikowi wyświetli się komunikat “brak sieci”. iPhone sygnalizuje to poprzez blokadę wszystkich połączeń, w tym także tych z numerami alarmowymi. Komunikat braku sieci w iPhone to jedna z przyczyn, przez którą użytkownicy zanoszą swój telefon do serwisu naprawczego. Czy słusznie?

Czy brak sieci w iPhone 7 Plus to oznaka awarii?

Okazuje się, że nie zawsze. Zdarzają się sytuację, w których brak sieci jest spowodowany bardzo słabym zasięgiem w miejscu, w którym znajdujesz się w danej chwili. Zanim oddasz swój telefon do serwisu, spróbuj wykonać poniższe czynności.

  • Zweryfikuj obszar zasięgu sieci komórkowej – w tym celu włącz/wyłącz dane sieci komórkowej, wchodząc do panelu ustawień, a następnie wybierając opcję “sieć komórkowa”.

  • Jeżeli przebywasz obecnie poza granicami kraju, upewnij się, że urządzenie zostało prawidłowo skonfigurowane do obsługi roamingu. W tym celu wejdź do panelu ustawień, następnie wybierz opcję “sieć komórkowa” -> “opcje danych” -> “roaming danych”.

  • Włącz i wyłącz telefon.

  • Ostatnią rzeczą, którą możesz zrobić, jest skontaktowanie się z operatorem w celu uzyskania informacji, czy Twoje konto jest aktywne, oraz czy w obrębie sieci komórkowej nie wystąpiły żadne awarie.

Jeżeli pomimo wykonania powyższych czynności pojawia się komunikat braku sieci w iPhone, prawdopodobnie konieczna będzie naprawa urządzenia. Brak zasięgu w iPhone 7 może świadczyć o uszkodzonym układzie basebandu, co jest już poważną usterką, dlatego lepiej nie podejmować próby naprawy telefonu samodzielnie, tylko skorzystać z usług specjalistów.

Serwis24 – skorzystaj z naszej pomocy


Pracownicy naszego serwisu już niejednokrotnie rozwiązywali problemy, takie jak brak zasięgu w iPhone 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, dlatego z pewnością poradzą sobie z naprawą Twojego urządzenia. Układ radiowej komunikacji jest bezpośrednio połączony z płytą główną, dlatego usunięcie usterki wymaga wiedzy, specjalistycznych narzędzi i szczególnej ostrożności, by nie uszkodzić tym samym innych podzespołów. W naszym serwisie z całą pewnością przywrócimy sprawność Twojemu urządzeniu. Świadczymy serwis pogwarancyjny sprzętu marki Apple, dlatego możesz się do nas zgłosić, jeśli na ekranie Twojego telefonu wyświetla się komunikat “brak sieci” iPhone.

W jaki sposób jeszcze urządzenie sygnalizuje uszkodzony układ basebandu? Jest kilka sposobów:

  • Brak reakcji po wpisaniu kombinacji *#06#.
  • Komunikaty: “brak sieci”, “szukam”.
  • Brak opcji aktywacji.

Brak zasięgu iPhone 7, 7 Plus, 8, 8 Plus to jednak nie koniec świata! Dostarcz urządzenie to naszego serwisu, a naprawimy je tak szybko, jak to tylko możliwe! Posiadamy niezbędną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu zwrócimy Ci w pełni sprawny telefon w jak najkrótszym terminie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!