Jak płacić Apple Pay?

Apple to firma, która słynie z systematycznego wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Wszystko po to, by czynić sprzęt sprzymierzeńcem człowieka i przy jego pomocy znacząco ułatwiać życie swoim klientom. Jednym z nich jest autorska metoda płatności nosząca nazwę Apple Pay. Wpisuje się ona w cieszące się coraz większą popularnością płatności bezgotówkowe, z których możesz korzystać zarówno w sklepach i w usługowych serwisach internetowych, jak i w punktach stacjonarnych. Zastanawiasz się, jak korzystać z Apple Pay i na czym właściwie to polega? Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje!

Jak płacić Apple Pay? To łatwiejsze niż myślisz!

Aby płatność Apple Pay mogła zostać dokonana, musisz dysponować sprzętem tej właśnie marki. Może to być zarówno komputer, zegarek, jak i telefon. Kolejny krok to upewnienie się, że bank, z którego usług korzystasz, obsługuje tę metodę finalizowania transakcji. Jeżeli tak jest, możesz dodać swoją kartę płatniczą do aplikacji Wallet. W tym celu kliknij na nią i wybierz symbol „+”, a później wejdź w opcję definiowania karty kredytowej bądź debetowej. Uzupełnij niezbędne informacje, zaakceptuj warunki korzystania z usługi i zweryfikuj kartę. Najczęściej w tym celu należy wpisać kod otrzymany w wiadomości SMS od banku. Gotowe! W aplikacji Wallet powinna pojawić się już miniatura karty, z której będziesz korzystać, dokonując zakupów przy pomocy Apple Pay. Teraz możemy przejść do kolejnej kwestii, nad którą z pewnością się zastanawiasz. Jak korzystać z Apple Pay zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych?

Szybko, bezpiecznie i bez zbędnych problemów

Gdy chcesz uregulować rachunek w kawiarni, sklepie spożywczym lub w taksówce, wystarczy, że wyjmiesz swój telefon i przyłożysz go do terminala płatniczego. Płatność Apple Pay do złudzenia przypomina zwyczajną płatność zbliżeniową. W tym przypadku nie musisz jednak mieć przy sobie fizycznej wersji karty płatniczej, a jedynie jej wirtualny obraz w swoim urządzeniu, co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa i Twój komfort. Transakcję potwierdzasz przy pomocy odcisku palca lub skanu twarzy, w zależności od modelu posiadanego iPhone’a. Ciekawi Cię, jak płacić Apple Pay w Internecie? To także nie jest skomplikowane. Kluczowe jest upewnienie się, że dany sklep internetowy umożliwia dokonanie zakupu przy pomocy tej metody płatności. Po jej wyborze na ekranie Twojego urządzenia pojawią się dane dotyczące zamówienia i karty. Co ważne, nie musisz wpisywać jej numeru ani PIN-u. I tutaj wystarczy akceptacja płatności przy pomocy odcisku palca lub skanu twarzy.

Największa zaleta Apple Pay? Wysoki poziom zabezpieczeń. Płatności właściwie niczym nie różnią się od standardowych transakcji bezgotówkowych dokonywanych przy pomocy karty kredytowej. Apple Pay oferuje jednak znacznie wyższy poziom zabezpieczeń i mniejsze prawdopodobieństwo wycieku cennych danych. Stosując tę metodę, nie udostępniasz bowiem numeru karty. Nie musisz także mieć jej przy sobie, więc nie obawiasz się jej zgubienia. Jeśli posiadasz wątpliwości związane z funkcjonowaniem tej usługi, z przyjemnością pomożemy Ci je rozwiać. Specjaliści zatrudnieni w Serwis24 służą fachową wiedzą oraz usługami najwyższej jakości. Sprzęt Apple nie ma przed nami tajemnic!