Godziny otwarcia:

Pn-Pt: 9:00-17:00

Sob: 9:00-14:00

Live photo, czyli jak zrobić ruchome zdjęcia na iPhone

W funkcję Live Photo wyposażone są wszystkie Iphone produkowane od 2015 roku. Funkcja ta jest połączeniem krótkich klipów wideo i stopklatki. Można powiedzieć, że Live Photo to zdjęcie zrobione z nagrania lub na odwrót. Gdy fotografia zostaje zarejestrowana na urządzeniu, a użytkownik otworzy ją w galerii i przytrzyma na niej palec, zobaczy filmik nagrany 1,5 sekundy przed i po kluczowej klatce.

Jak zrobić ruchome zdjęcie w Live Photo?

Aby wykonać ruchome zdjęcie przy pomocy Live Photo, wystarczy włączyć aparat i sprawdzić, czy została uruchomiona odpowiednia funkcja. Jej symbolem jest okrąg znajdujący się po lewej stronie w górnym panelu z ikonami. Po wybraniu funkcji, w górnej części ekranu wyświetli się napis “Live”. Aby zarejestrować fotografię, należy wcisnąć spust migawki, zastępujący przycisk do kontroli głośności sprzętu.

Jak znaleźć i odtworzyć zdjęcia zrobione w trybie Live Photo?

Aby znaleźć ruchome zdjęcia, wystarczy wejść w aplikację “Zdjęcia”, nacisnąć kartę “Albumy”, a następnie przewinąć w dół do typów multimediów i wybrać “Zdjęcia Live Photo”.

Żeby odtworzyć fotografię, wystarczy w nią wejść, a następnie nacisnąć i przytrzymać ekran. Jeśli chcesz podziwiać ruchome zdjęcia za każdym razem, gdy odblokowujesz Iphone, ustaw je jako tapetę ekranu blokady.

Jak edytować zdjęcie Live Photo?

Edytując zdjęcia Live Photo, masz szansę dodać do nich ciekawe etykiety, wyciszyć ich dźwięk, a także przyciąć je. Taki zabieg jest bardzo łatwy. Wystarczy otworzyć fotografię zrobioną w trybie Live Photo i wybrać opcję “Edycja”. Aby przyciąć zdjęcie, należy przeciągnąć dowolny koniec przeglądarki klatek. Wyciszenie fotografii polega na dwukrotnym stuknięciu symbolem głośnika, znajdującego się w górnej części ekranu. Oczywiście edytując zdjęcie Live Photo można również napisy i etykiety. Gdy skończysz pracę nad fotografią, wybierz opcję “Gotowe”.

Jak dodać efekty Live Photo?

Aby dodać efekty do ruchomego zdjęcia, wystarczy je otworzyć, a następnie przesunąć palcem w górę, aby ukazała się sekcja “Efekty”. W kolejnym kroku można wybrać opcję “Pętla”, “Długa ekspozycja” lub “Odbicia”.

“Pętla” zmienia zdjęcia w pętlę wideo. Efekt “Odbicia” sprawia, że fotografia Live Photo porusza się na przemian w przód i w tył. Natomiast “Długa ekspozycja” rejestruje elementy ruchu i czasu. Dzięki niej można uzyskać niezwykły efekt, jaki daje lustrzanka cyfrowa.

Jak udostępnić zdjęcia Live Iphone?

Aby udostępnić zdjęcie Live Photo, wystarczy je otworzyć, a następnie wybrać przycisk “Udostępnij”. Jeśli chcesz przesłać fotografię nieruchomą, naciśnij opcję “Live”, znajdującą się w lewym górnym rogu. Pamiętaj, że udostępniając zdjęcie Live Photo przy pomocy aplikacji Mail, odbiorca otrzyma je w wersji nieruchomej.

Jak zmienić zdjęcie kluczowe?

Aby zmienić zdjęcie kluczowe, należy wejść w fotografię, wybrać opcję edytowania, a następnie stuknąć przycisk “Live Photo”. W kolejnym kroku wystarczy przesunąć suwak w celu zmiany klatki, podnieść palec, wybrać opcję “Utwórz zdjęcie kluczowe” i gotowe.

Jak dodać zdjęcie Live Photo na Instagram?

Chcesz się pochwalić swoimi ruchomymi zdjęciami przyjaciołom? Dodaj fotografię Live Photo na Instagrama! Aby to zrobić, wystarczy przejść do “Twoja relacja”, a następnie z rolki aparatu wybrać konkretne zdjęcie. Kolejny krok polega na przekonwertowaniu go przy użyciu 3D Touch. Po przeformatowaniu fotografii do Bumeranga można dodać ją na swoje konto Instagrama. Jesteśmy pewni, że tak niezwykłymi zdjęciami przyciągniesz wielu obserwatorów.

Jak wyłączyć funkcję Live Photo?

Aby wyłączyć opcję robienia ruchomych zdjęć, wystarczy nacisnąć “Live Photo”. Jeśli symboliczny okrąg jest przekreślony to znaczy, że funkcja została wyłączona. Należy jednak pamiętać, że włączając aplikację “Aparat”, funkcja Live Photo włącza się automatycznie. Jeśli chcesz wyłączyć ją na stałe, otwórz aplikację “Ustawienia”, stuknij kolejno “Aparat”, a następnie “Zachowaj ustawienia”. Na końcu sprawdź, czy przełącznik obok opcji Live Photo został wyłączony.