Godziny otwarcia:

Pn-Pt: 9:00-17:00

Sob: 9:00-14:00

Opcja Cellular w Apple Watch – co to?

Podstawowy model smartwatcha Apple Watch, aby działać poprawnie, musi znajdować się w zasięgu sparowanego z nim iPhone’a lub sieci Wi-Fi. Istnieje jednak specjalny wariant tego gadżetu, a jest nim Apple Watch Cellular. Czym jest dodatkowa opcja w zegarku z logo z nadgryzionym jabłkiem?

Co to jest cellular w Apple Watch?

Osoby, które uważnie śledzą rynek urządzeń mobilnych, z całą pewnością rozpoznają ten termin. Pojawia się on w wielu urządzeniach, które nie są smartfonami, jednak mogą łączyć się z siecią komórkową. Wszystko za sprawą właśnie wspomnianego modułu cellular, czyli modułu łączności, dzięki któremu nasze urządzenie obsługuje kartę SIM i korzysta z jej możliwości. W przypadku na przykład tabletów moduł cellular umożliwia im połączenie z internetem 3G/LTE, wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie oraz odbieranie wiadomości.

Co oznacza cellular w Apple Watch? Dokładnie to samo, co w przypadku innych urządzeń – smartwatch z tą opcją może obsłużyć kartę SIM oraz możliwości, jakie ona daje. Co więcej – Apple Watch z tym modułem może łączyć się z siecią komórkową, więc nie musi znajdować się ani w sieci Wi-Fi, ani w pobliżu iPhone’a, z którym został sparowany, aby móc korzystać z jego pełnych możliwości. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które np. lubią biegać bez rozpraszaczy, więc biorą ze sobą tylko zegarek, a telefon zostaje w domu. Taki smartwatch sprawi, że w razie potrzeby będzie można odebrać połączenie czy SMS, ale nie będziemy musieli nieść ze sobą ciężkiego smartfona.

A co, jeśli nasz smartwatch nie posiada slotu na kartę i modułu łączności z siecią komórkową? Wtedy możliwości zegarka zostaną ograniczone, gdy tylko utraci on połączenie z siecią Wi-Fi lub za bardzo oddali się od sparowanego z nim iPhone’a. Nie będzie można skorzystać na nim z Siri, odbierać i wykonywać połączeń ani czytać i pisać wiadomości SMS, sprawdzić pogody czy korzystać z serwisów streamingowych. Nadal jednak pozostanie nam możliwość monitorowania swojego treningu, korzystania z funkcji zegarka, odtwarzania muzyki zsynchronizowanej z urządzeniem i wiele innych.

Cellular w Apple Watch oferuje oczywiście więcej niż tylko dzwonienie i SMS-y. Jeśli karta i urządzenie są odpowiednio skonfigurowane, to bez problemu połączysz się z internetem, co w wielu sytuacjach może okazać się bardzo przydatne.

Jak więc widać, model ten, mimo nieco wyższej ceny, oferuje naprawdę ciekawą i funkcjonalną opcję, która znacznie podnosi jego możliwości.

Co to jest cellular w Apple Watch?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał o inteligentnych zegarkach, które mierzyłyby nasze funkcje życiowe i pozwalały na zdalne sterowanie funkcjami smartfona z poziomu nadgarstka. Dziś takie rozwiązania są często spotykane i popularne wśród osób w każdym wieku, bez względu na status społeczny czy pełnioną funkcję. Zdobyły serca użytkowników dzięki prostocie użytkowania, możliwościom, które oferują, i atrakcyjnym cenom. Dużą rolę odegrał też świetny marketing – i stąd właśnie płynie popularność tego urządzenia.

Sprawdź nasze oferty naprawy Apple TUTAJ