Godziny otwarcia:

Pn-Pt: 9:00-17:00

Sob: 9:00-14:00

Połącz z iTunes – jak odblokować iPhone?

Smartfony marki Apple błyskawicznie zaskarbiły sobie serca milionów użytkowników na całym świecie, jednocześnie wpisując się do obecnie panującej popkultury. Z urządzeń tej firmy korzysta wielu artystów i celebrytów, co także ma wpływ na jej popularność. Prosta obsługa, piękny design, stabilny system i miliony aplikacji w sklepie sprawiają, że Apple cały czas rośnie w siłę. Mimo wszystkich swoich zalet, tak jak każde inne urządzenie elektroniczne – iPhone nie jest wyjątkiem i również może ulec uszkodzeniom bądź błędom oprogramowania.

W sieci często można natrafić na zapytania dotyczące zablokowanego iPhone’a i jego połączenia z iTunes. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, co jest przyczyną tego problemu, ale także w jaki sposób sobie z nim poradzić.

Jak odblokować iPhone z komunikatem “połącz z iTunes”?

Zanim opiszemy, w jaki sposób odblokować telefon, po pojawieniu się tego komunikatu należy wiedzieć, że występuje on w dwóch wariantach. Pierwszym jest klasyczny komunikat, który widnieje na zablokowanym ekranie naszego iPhone. Pojawia się on głównie w sytuacji, w której z jakiegoś powodu kilkukrotnie wpiszemy niepoprawny kod dostępu do telefonu. Aby móc go odblokować, należy podłączyć go do urządzenia, które jest z nim powiązane, w tym przypadku do komputera.

Istnieje też inny wariant tego problemu, dużo poważniejszy. Objawia się on pojawieniem logo iTunes zaraz przy włączeniu urządzenia, a pod nim widać ikonę ładowania, co ma symbolizować prośbę o połączenie z programem. W tej sytuacji najczęściej mamy do czynienia z poważnym błędem oprogramowania, który może wymagać odblokowania urządzenia za pomocą kopii zapasowej. Takie uszkodzenie może zostać spowodowane przez wiele czynników, jednak zdarza się ono stosunkowo rzadko.

Odblokowanie telefonu przez iTunes

Odpowiedź na pytanie dotyczące odblokowania telefonu za pomocą iTunes może różnić się w zależności od modelu smartfona, który posiadamy. Jednak w pierwszej kolejności musimy wprowadzić telefon w tryb awaryjny.

W przypadku modelu ósmym i nowszych musimy nacisnąć dolny przycisk głośności, a po chwili puścić. Następnie chwycić przycisk boczny i przytrzymać go do momentu pokazania się stosownego komunikatu.

W modelu siódmym kombinacja klawiszy jest taka sama, z tą różnicą, że oba przyciski przytrzymujemy razem.

Natomiast w przypadku modeli 6S i starszych należy przytrzymać przycisk domowy oraz przycisk górny/boczny.

Jeśli natomiast w urządzeniu samoistnie przy próbie włączenia od razu pojawia nam się grafika informująca o potrzebie połączenia z programem, wystarczy że uruchomimy iTunes i podepniemy telefon do komputera. Wtedy program pokaże nam powiadomienie, że iPhone wymaga naprawy lub odtworzenia. W takich sytuacjach najczęściej nie pozostaje nic innego, jak wspomniane właśnie odtworzenie telefonu.

Gdzie naprawić uszkodzonego iPhone, który nie chce się odtworzyć?

Czasem zdarza się, że podczas próby odtworzenia program przerywa operację i pokazuje błąd. Może to oznaczać, że telefon jest fizycznie uszkodzony i dlatego nie można odtworzyć oprogramowania. Jeśli zmagasz się z takim problemem to skontaktuj się z nami serwis24.org – chętnie rozwiążemy Twój problem!