Ile kosztuje wymiana gniazda ładowania w telefonie?

Intensywne użytkowanie standardowego telefonu komórkowego lub smartfona wiąże się z tym, że trzeba go regularnie ładować. Większość urządzęń, żeby w pełni móc użytkować wszystkie funkcje, należy podłączyć do prądu przynajmniej raz w ciągu dnia albo pozostawić pod ładowaniem na całą noc.

Niestety im częściej ładujemy telefon, tym przebiega to dłużej. Czasami występują przerwy, a w niektórych przypadkach użytkowany sprzęt nie chce naładować się do końca.

Jakie są najczęstsze problemy z ładowaniem telefonu?

Problem z gniazdem ładowania w telefonie może wynikać z wielu problemów. Na początek nie należy jednak panikować i wszystko dokładnie sprawdzić. Warto zobaczyć czy urządzenie zostało prawidłowo podłączone do ładowarki, ponieważ wielokrotnie zdarza się tak, że przez pośpiech oraz nieuwagę wtyczka nie została całkowicie wsunięta w odpowiednie miejsce.

Jeżeli sprawdzimy wszystkie elementy i będziemy pewni, że zostały prawidłowo podłączone, to przyczyna problemu występuje gdzie indziej. Najprawdopodobniej uszkodzone zostało gniazdo ładowania w telefonie albo sama ładowarka. Warto wtedy pożyczyć od kogoś podobny model ładowarki, aby sprawdzić, czy można w ogóle naładować smartfon. Jeżeli to nie pomoże, to będzie to znak, iż problem leży w gniazdku ładowania.

Większość użytkowników urządzeń telefonicznych nosi je w kieszeni albo w torebce, gdzie zbierają się różnego rodzaju zabrudzenia, które mogą trafić właśnie do podzespołu ładowania.

Można oczywiście samodzielnie na własną rękę spróbować oczyścić gniazdo szczoteczką albo wykałaczką, ale znacznie bezpieczniejsza będzie wymiana gniazda ładowania w profesjonalnym serwisie. Specjalista od takich zadań dokładnie zapozna się ze stanem urządzenia i dowie się gdzie leży problem. Czasami dotyczy to również uszkodzonej płyty głównej albo konieczna jest wymiana baterii.

Czy warto oddać telefon do naprawy do serwisu?

Jeżeli przetestowaliśmy wszystkie możliwe sposoby i nic nie pomaga, to nie pozostaje nic innego jak odwiedzenie renomowanego serwisu, który zajmuje się naprawą takich urządzeń. Eksperci przeprowadzą niezbędne czynności, aby dowiedzieć się, gdzie leży problem i w razie potrzeby naprawią gniazdo ładowania.

W niektórych przypadkach konieczna będzie wymiana elementów odpowiedzialnych za ładowanie telefonu, ale oddając sprzęt do profesjonalnego serwisu mamy gwarancję tego, że urządzenie zostanie naprawione skutecznie i w bardzo krótkim czasie.

Najczęściej problemy wynikają z uszkodzenia gniazda albo samej ładowarki. Niekiedy jednak przyczyna może być znacznie bardziej złożona i samodzielnie bardzo ciężko jest zlokalizować problem. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych serwisów.

Jaki jest koszt wymiany gniazda ładowania w telefonie?

 

Każdy użytkownik telefonu komórkowego doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że intensywne użytkowanie wiąże się z podłączeniem urządzenia do ładowania praktycznie każdego dnia. Niestety czasami dochodzi do tego, że złącze ulega uszkodzeniu.

Wtyczkę ładowarki można wsuwać i wysuwać z telefonu setki razy i nigdy nie dochodzi do żadnych problemów. Najbardziej zabójcze dla złącz, okazuje się korzystanie z urządzenia, gdy jest ono podpięte do prądu. Można wtedy poprzez szarpnięcie kabla wywołać naprężenie i doprowadzić do trwałego uszkodzenia.

Jeśli w gnieździe ładowania wystąpi taka usterka, to jedynym rozwiązaniem będzie wizyta w specjalistycznym serwisie telefonów komórkowych. Cena wymiany gniazda ładowania w telefonie zależy od usterki oraz posiadanego przez nas modelu smartfona.

Jeżeli problem jest bardzo łatwy do rozwiązania, to koszt nie będzie wysoki. Natomiast jeśli uszkodzony zostanie cały moduł lub gniazdo ładowania, które zintegrowane jest z płytą główną urządzenia, to cena może sięgnąć nawet połowy wartości telefonu.

Każdy specjalista zajmujący się naprawą urządzeń mobilnych radzi, aby podczas ładowania nie korzystać z telefonu. Bardzo ważne jest również to aby stosować tylko i wyłącznie oryginalną ładowarkę, ponieważ inne modele mogą posiadać nieodpowiednie natężenie prądu, co najczęściej doprowadza do usterek oraz poważnych uszkodzeń

Wymień gniazdo ładowania w swoim telefonie:

 

iPhone 6
iPhone 6+
iPhone 6S
iPhone 7
iPhone 7+
iPhone 8
iPhone 8+
iPhone X
iPhone XR
iPhone XS
iPhone XS MAX
iPhone 11
iPhone 11 PRO
iPhone 11 PRO MAX